Wyspa Wśród Lodów

Zeszyt połączony bezpośrednio ze Zdradzoną Czarodziejką, którego motywem przewodnim są gwiezdny lud i tajemnicza Slivia.

Aaricia i Thorgal mają się pobrać i opuścić wioskę wikingów. Jednak przyszła żona Thorgala zostaje uprowadzona przez enigmatycznego Pana Trzech Orłów – Thorgal wraz z Bjornem udają się za nią. Wikingowie, którzy im towarzyszą jednak buntują się przeciwko im planom i pozostawiają ich na łódce, na środku polarnego morza.

Wkrótce Thorgal poznaje slugów, lud arktycznej wyspy, który cierpli pod władzą władców, którzy ich zniewolili. Thorgal podejrzewa, że za wszystkim stoi Slivia – jednak nie spodziewa się, jakich rzeczy dowie się, gdy już się z nią spotka…

Kocham chłód bijący of tego tomu, i powoli odkrywaną przez Thorgala tajemnicę o swoim pochodzeniu. Pan Trzech Orłów <3

Parę cytatów

Solveig: Nie spieszno ci poślubić Thorgala?

Aaricia: Ależ oczywiście. Tak długo czekaliśmy na ten dzień… lecz dziś wieczorem, gdy zostanę jego żoną, odejdziemy stąd na zawsze. Chcę więc ostatni raz spojrzeć na kraj mego dzieciństwa.

Garn: Władcy tu nie bywają, wiesz dobrze, Kisha. Poszukaj suchych porostów w grocie. Rozpal ogień. A ja postaram się upolować drugiego.

Bjorn: To nie wygląda tak groźnie.

Stary slug: Widać, że nie znasz naszych władców, Bjornie. Niech was strzegą wasi bogowie. Dziś może to być twój ostatni dzień.